Bardzo efektowna forma promocji zewnętrznej, jaką jest reklama podświetlana, wymaga właściwych materiałów oraz solidnej konstrukcji. Aby była skuteczna i służyła wiele lat, musi być zbudowana przez fachowców.

Czym jest reklama podświetlana?

Reklama świetlna to bardzo skuteczna forma reklamy zewnętrznej – informuje o marce i usłudze, przyciągając wzrok z daleka. Dobrze wykonana będzie przez wiele lat służyć zarówno w pomieszczeniu, np. galerii handlowej, jak i na zewnątrz. Są to m.in. kasetony świetlne, pylony, czyli inaczej totemy lub witacze oraz przestrzenne litery 3D. Wszystkie z nich mają opcjonalne podświetlanie, które jeszcze bardziej zwraca na siebie uwagę, zwłaszcza po zmroku.

Są one widoczne z daleka, dlatego mogą być umieszczone tuż przy firmie, a jednocześnie przyciągać do siebie klientów z dużej odległości – zarówno tych, którzy już do nas zmierzali, jak i tych, dla których jest to pierwszy kontakt z marką. Pozwala to na uzyskanie przewagi konkurencyjnej, gdyż lokal z estetyczną reklamą budzi większe zaufanie niż ten, który świadczy identyczne usługi, a jednocześnie ich nie ma. Taka forma reklamy, zwłaszcza w przypadku witaczy, świadczy również o wysokiej renomie biura i podwyższa prestiż marki.

Konstrukcja przede wszystkim!

Dzięki wysokiej jakości materiałów i porządnej konstrukcji, formy reklamy podświetlanej mogą być montowane nawet w bardziej wymagających warunkach. Doskonale sprawdzą się w takich branżach jak myjnie bezdotykowe czy stacje paliw. Jak zatem wykonana jest porządna reklama świetlna?

  • Materiały o najwyższej jakości – dibond, aluminium, pleksi, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie warunków zewnętrznych
  • Podświetlenie halogenowe/LED/neonowe – niekonieczne, ale może uzupełniać kreację, zwracając na siebie uwagę także po zmroku
  • Solidna konstrukcja nośna – wytrzymała na warunki zewnętrzne, w tym niekorzystną pogodę
  • Wypełniona tylna ściana – np. płytą PCV lub ocynkowaną blachą

W ofercie firm produkujących reklamy świetlne, możemy oprzeć się na przykładowych projektach albo zlecić całkowite zaprojektowanie takiej kreacji od zera. Wtedy mamy gwarancję, że jest unikalna i będzie pasować do naszego biznesu, a także do naszej identyfikacji wizualnej.

Jak wykonywana jest reklama świetlna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *